Lodička

Umístění třídy: Stará budova nahoře

Třídní e-mail: ms.lodicka@seznam.cz

Plán akcí - Duben

Probouzení broučků - 4.4.

Návštěva hasičú v Rokycanech - 9.4.

Návštěva Policie ČR v Hrádku - 15.4.

Čtenářská dílna - 26.4.

Návštěva knihovny - 1.3.

Rej čarodějnic a čarodějů - 30.4.

Výpravy do přírody - každý čtvrtek

Víkend s Raráškem

Tvořivá výzva - Čarodějnická havěť

Od 16.4. - každé úterý dopravní hřiště

Březen v Lodičce

Povídali jsme si o přicházejícím jaru a jarních svátcích , rozpoznávali jsme první kytičky nejen na obrázku, ale i venku a i jinak jsme si všímali změn v přírodě okolo nás. Společně jsme se připravovali na Velikonoce, barvili vajíčka, seli osení a vyzdobili si třídu.

Do školky přijelo divadlo se ,,Slepičí pohádkou ". Obří kraslicí jsme se zapojili do velikonoční soutěže pořádané Muzeem B. Horáka v Rokycanech.

Vojta Multrus a Nikolka Řepková reprezentovali naši třídu v pěvecké soutěži ,,Rokycanský Slavíček ". Vojta vyhrál krásné druhé místo ve své kategorii.

Jeden podvečer jsme se sešli ve školce a strávili čas s pohádkou ,,Ošklivé káčátko" v rámci celorepublikové akce ,,Noc s Andersenem".

Poslední březnové úterý jsme uspořádali pro rodiče besídku , kde jsme přednesli básničky a písničky a poté děti společně s rodiči tvořili velikonoční dekorace.

Náš třídní maskot skřítek Rarášek začal trávit víkendy u kamarádů ze školky a chceme tímto poděkovat rodičům, za jejich spolupráci a spoluvytváření třídního deníku, který putuje společně s Raráškem.

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Vidíš-li v březnu žluté kvítí v přírodě, můžeš semeno spokojeně síti.