Autíčko

Umístění třídy: Stará budova dole

Tříd­ní e-mail: ms.​auticko@​seznam.​cz

Plán akcí - Duben

Tělocvična - 4. 4., 18. 4.

Plavání – 5.4., 12.4., 19.4., 26.4.

Dopravní hřiště – jízda na odrážedlech  od 15.4. a každé další pondělí

Výtvarná soutěž Kaňka "Kaňka je superhrdina"

Knihovna - 16. 4. 2024

Jarní vycházka do lesa – 15.4. 2024

Barevný den – modrá barva - 22. 4.

Čarodějnice 30. 4.

Březen v Autíčku

Březen u nás ve třídě začal pohádkově. Zaměřili jsme se na četbu různých pohádek a děti si mohly vyzkoušet i dramatizaci pohádky „O budce“.

Připravili jsme keramiku i pro děti z přípravné třídy, kde jsme si z keramické hlíny vyrobily velikonočního beránka, kterého si odnesou domu.

Při pobytu venku jsme pozorovali jarní probouzení kytiček, stromů a keřů, které už byly poseté pupeny. Absolvovali jsme 3. a 4. lekci předplaveckého výcviku – vodní hrátky.

Společně jsme se zapojili do výtvarné soutěže „Velikonoční kraslice“, kterou vyhlásilo Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech.

Po jarních prázdninách jsme si vyzdobili třídu velikonoční dekorací a společně jsme zjišťovali, co vše o těchto svátcích víme. Užili jsme si divadlo NÁNA s představením „Slepičí pohádka“.

Soutěže ve zpěvu Rokycanský Slavíček se z naší třídy zúčastnila Klárka Šollarová, které všichni ostatní drželi palečky.

Zrealizovali jsme pro děti Pyžamový den – dopoledne s Andersenem. Všichni jsme si oblékli pyžamka a přinesli jsme si svoji oblíbenou knihu.

Jako každý měsíc jsme zavítali do knihovny a do tělocvičny. Koncem měsíce jsme se sešli ve žlutém a hnědém oblečení jako kuřátka a zajíčci.

Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.