Výzva 66 - IROP

IROP, VÝZVA Č. 66 Infrastruktura pro vzdělávání - integrované projekty ITI

Základní škola a Mateřská škola Hrádek, okres Rokycany, příspěvková organizace, příspěvková organizace je realizátorem jednoetapového projektu s názvem: Modernizace odborných učeben technických činností, reg. č. CZ. CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_066/0005907 v rámci Výzvy č. 66 Infrastruktura pro vzdělávání – integrované projekty ITI, Integrovaný regionální operační program (IROP), PO 2:  Zkvalitnění veřejných služeb a podmínek života pro obyvatele region, IP 10: Investice do vzdělávání, odborného vzdělávání, včetně odborné přípravy pro získání dovedností a do celoživotního učení rozvíjením infrastruktury pro vzdělávání a odbornou přípravu, SC 2.4: Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení.

Detaily projektu

• Doba realizace: od 7. 6. 2017 do 31. 7. 2018
  • Předpokládaná finanční výše rozpočtu projektu/podpory:
    • Celkem rozpočet projektu, CZV - 1 699 007,81 Kč
    • Z toho Dotace EU (IROP) a státní rozpočet ČR - 1 614 057,42 Kč
    • Vlastní zdroje - 84 950,39 Kč

Hlavní kontaktní osoba projektu za naši školu:

Cíle projektu

Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalitu podmínek pro vzdělávání a získávání odborných znalostí žáků v technickém vzdělávání, a tím zajistit jejich lepší uplatnění v dalším studiu. Prostřednictvím stavebních úprav a investice do modernizace vybavení odborných učeben technických činností zlepšit kvalitu formálního vzdělávání s důrazem na rozvoj klíčových kompetencí a tím zvýšit reálnou budoucí uplatnitelnost žáků na trhu práce. Přispět k rovnému přístupu ke vzdělávání, především s ohledem na děti ze sociálně a kulturně znevýhodněných rodin a děti se SVP, kdy vzdělávací zařízení bude plně technicky uzpůsobeno pro inkluzi osob.

Realizované aktivity projektu

V souladu s kapitolou 3.1.3 Specifických pravidel pro žadatele a příjemce kolové výzvy č. 66 byly jako hlavní podporované aktivity relevantní pro projekt definovány tyto:

• rekonstrukce a stavební úpravy stávající infrastruktury (včetně zabezpečení bezbariérovosti dle vyhlášky č. 398/2009 Sb.),
  • pořízení vybavení budov a učeben.

Konkrétně se jedná o rekonstrukci a vybavení 2 odborných technických učeben na ZŠ Hrádek - technické dílny a cvičné kuchyňky, a to ve vazbě na rozvoj technického vzdělávání žáků, tj. rozvoj klíčových kompetencí vedoucí k podpoře technických dovedností žáků školy.

Datum vložení: 15. 2. 2023 12:02
Datum poslední aktualizace: 15. 2. 2023 12:05

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.