ZŠ - školní výlet - 4. třída

Zveřejněno: 10. 6. 2022, zapsal: Ha­na Vi­mro­vá, přečteno: 99x

Žáci čtvrté třídy vyrazili autobusem na školní výlet směr krajské město. Jejich cílem byl ranč Šídlovák a stezka Spejbla a Hurvínka, oblíbených plzeňských rodáků. 

Pětikilometrový zážitkový okruh vedl v krásné přírodě kolem Boleveckých rybníků. Na každém z deseti zastavení plnily děti nejrůznější úkoly, při nichž si i zasportovaly. Přes QR kód si jako motivaci mohly pustit dialog Spejbla a Hurvínka a zároveň si přečíst informace o zajímavostech v okolí. Na několika stanovištích je i přivítaly dřevěné sochy již zmíněných loutkových postaviček, s nimiž se vyfotografovaly. Závěr zábavné vycházky strávily děti odpočinkem na ranči Šídlovák – prohlédly si domácí zvířata a občerstvily se ve stylové hospůdce.