ZŠ - Exkurze 8. a 9. tř. ve firmě Bohemia Sekt

Zveřejněno: 24. 6. 2021, zapsal: Ha­na Vi­mro­vá, přečteno: 346x

V úterý 22. června se žáci 8. a 9. třídy naší školy zúčastnili exkurze ve firmě Bohemia Sekt ve Starém Plzenci. U vchodu se nás ujala sympatická paní průvodkyně, která pracuje ve firmě asi padesát let, zná výborně její historii a prošla celým jejím provozem. Seznámila nás s výrobu šumivého vína, přiblížila, jakým způsobem se setřásají kvasinky a jak se sekty odkalují, ukázala celý provoz. Vyprávění bylo velice poutavé, exkurze se vydařila. Na závěr jsme si mohli koupit nealko „Bohemku“ ve firemní prodejně.

Cestou jsme se ještě stavili na zámku Kozel, kde jsme si prohlédli rozsáhlý park a seznámili se s jeho historií a zajímavostmi. Měli jsme štěstí, právě nádherně kvetl liliovník tulipánokvětý, vzácný strom pocházející ze Severní Ameriky a starý asi 150 let.

Poslední zastávkou byla rotunda ve Starém Plzenci, odkud byl krásný výhled na hrad Radyně.