To jsme ještě neviděli...

Zveřejněno: 4. 12. 2018, zapsal: Ha­na Vi­mro­vá, přečteno: 223x

V listopadovém odpoledni, v čase předvánočním, jsme se vydali na návštěvu nákupního centra Globus v Plzni. Čekala nás neobvyklá akce, a to prohlídka zázemí, skladů, pekárny a výrobny uzenin. Žáky přivítala p. ředitelka M. Stáňová. Úvodní prezentací a promítáním filmu o provozu centra nás ihned zaujala. Po vydatném občerstvení z místní cukrárny, byli studenti rozděleni do tří skupin. Navlékli si ochranné pláště a čepičky a vyrazili do provozu.

Skupiny se v naplánovaném čase podívaly na výrobu pečiva, chleba a vánočního cukroví. Všechny nové výrobky jsou ihned převezeny na pult a prodány. Ve výrobně uzenin se zpracuje přivezené maso na párky, salámy a paštiky. V udírně byly právě vuřty a v peci se připravovala vyhlášená sekaná.

Ve skladech je velký pohyb zboží. Je dodáváno ze tři sta zemí a denně přiváženo několika dodavateli.

Studenti byli překvapeni rozsahem nabízeného sortimentu, kvalitou a čerstvostí potravin. Hlavně se podívali do skutečného provozu, kde možná mnozí z nich budou pracovat. Vždyť právě nyní nejstarší žáci naší školy uvažují o tom, kam si podat přihlášku k dalšímu studiu.

Všem zaměstnancům moc děkujeme a přejeme hodně spokojených návštěvníků.