Devítka se rozloučila tancem i filmem

Zveřejněno: 8. 7. 2018, zapsal: Jarmila Nešporová, přečteno: 386x

Poslední čtvrteční červnové odpoledne patřilo v Hrádku slavnostnímu vyřazení žáků deváté třídy, které je vždy spojeno s předáním vysvědčení a menším slavnostním programem. Dvanáct chlapců a osm děvčat ukončilo povinnou školní docházku, všichni byli přijati na školy, které si sami vybrali. Jejich oslava mohla začít. V půl čtvrté zazněla píseň Hany Hegerové Rýmování o životě a žáci se představili coby tanečníci oblíbeného tance jive, který se učili několik posledních týdnů. Následně obdrželi slavnostní šerpu, vysvědčení, pamětní listy, dárky a knižní poukázky. Po milých proslovech a předání květin svým učitelům byl pak puštěn film Den žáka 9. třídy, ten si žáci sami zrežírovali a natočili.