Mašinka

Pedagogové

Janka Bufková

Bc. Kateřina Svobodová

Umístění třídy Zadní žlutý pavilon

Třídní e-mail                                    ms.masinka@seznam.cz

__________________________________________________________________

 

Leden

V prvním lednovém týdnu jsme si ještě užívali hry a pohodu pod vánočním stromkem.Dětem udělal největší radost elektrický vláček s kolejemi a spoustou příslušenství ,nové knížky ,hry a další hračky.
V týdnu s tématem ,,Ptáčci v zimě “ nás navštívilo rokycanské muzeum s programem,,Ptáčci na krmítku”.
Také za námi dvakrát přijelo divadlo.Jednou se ,,Zimní pohádkou “ a podruhé s příběhem
,,Jak chtěla princezna čarovat “.Děti se při obou představeních bavily ,ale zároveň bylo v pohádkách i poučení .
Moc jsme si přáli sníh a tak se nám přání splnilo.Mohli jsme se koulovat ,klouzat,postavit malé sněhuláky a vyzkoušet co se stane s vodou ,když mrzne. Ale hlavně pozorovat vločky a zažít zimu. 

Prosinec

 Prosinec je ve znamení tradic a těšení se na Vánoce. S dětmi jsme si vyzdobili třídu i šatnu a udělali si vánoční atmosféru. První týden jsme měli téma Andělské zvonění. Snažili jsme se z dětí udělat andílky. To nám moc nešlo,  čertovský týden měl mnohem větší úspěch:-). V pondělí nás navštívil Mikuláš s čertem a andělem. Děti slibovaly,  že už budou hodné. Ve čtvrtek jsme měli Čertí školku. Děti si postavily peklo a plnily čertí úkoly. Další dny už patřily Vánocům. Připravovali jsme přáníčka, dárečky, poslouchali koledy, prohlíželi vánoční knihy. Třída Balón nás pozvala na krásnou vánoční pohádku, kterou připravila paní učitelka a děti jí nádherně zahrály. 19.12. jsme měli ve třídě vánoční nadílku. Nejvíce děti zaujaly koleje a mašinka, která sama jezdí a knihy, které prohlížely jen tak nebo s elektronickou tužkou. Stihli jsme i návštěvu knihovny a výstavu o Vánocích. 

 

 

Fotogalerie třídy:

Klikněte ZDE pro všechny fotogalerie spojené s naší třídou.

Nejnovější fotogalerie: