Lodička

Umístění třídy                         Stará budova nahoře

Třídní e-mail                         ms.lodicka@seznam.cz

Leden v Lodičce
Začátek měsíce ledna se nesl v naší třídě stále ještě v duchu Vánoc. Zkoumali jsme dárky od Ježíška a povídali jsme si o oslavách konce roku. Dozvěděli jsme se vše o svátku Tří králů.  Přivítali jsme Paní Zimu a objevovali jsme vlastnosti sněhu a ledu. Mysleli jsme také na naše ptačí kamarády. Vyrobili jsme jim lojové koule a při poledních vycházkách jsme je zavěsili na stromy v areálu mateřské školy. Chodíme je kontrolovat a poznáváme ptáčky, kteří je uždibují. Moc jim koule chutnají. Naučili jsme se, z čeho se skládá naše tělo, jaké máme smysly a co všechno naše tělo dokáže. Navštívila nás paní z Muzea Doktora Bohuslava Horáka s programem Ptáčci na krmítku, divadlo Kolem se Zimní pohádkou a divadlo MÚZA s pohádkou Jak chtěla princezna čarovat.
Prosinec v Lodičce

Celý prosinec se nesl v duchu Vánoc a těšení na Ježíška. Na začátku měsíce jsme měli Čertí školku. Jako čerti a andělé jsme plnili spoustu úkolů a mohli jsme dokonce i zlobit jako čertíci. Poté nás navštívil Mikuláš s čertem a anděly. Trošku jsme se báli, ale řekli jsme jim básničku a zazpívali písničku a dostali jsme sladkosti. Navštívili jsme základní školu, kde jsme upekli vánoční perníčky. Moc se nám povedly. Ve školce proběhl projektový den, při kterém jsme si vyzkoušeli spoustu deskových her.  Doma jsme s rodiči udělali vánoční dekorace a ty byly vystaveny v Městské knihovně. Na výstavu jsme se šli podívat a moc se nám líbila. Vyráběli jsme vánoční přáníčka, čerty a kapříky.  Předškoláci ze třídy Balón nás pozvali na představení "Vánoční pohádka", které společně nacvičili. Bylo moc hezké a moc se jim povedlo. Navštívili jsme také zvířátka v lese a u stromečku jsme jim zazpívali koledy. Nejhezčí ale byla vánoční nadílka. Dostali jsme od Ježíška spoustu krásných dárečků, se kterými si budeme po novém roce hrát.

Fotogalerie třídy:

Klikněte ZDE pro všechny fotogalerie spojené s naší třídou.

Nejnovější fotogalerie: