Balón

Pedagogové             

                              Bc. Kateřina Svobodová

                              Martina Brožíková

                              Jiřina Pilařová - asistent pedagoga 

 

 

Umístění třídy           Přední zelený pavilon

Třídní e-mail           ms.balon@seznam.cz

--------------------------------------------------------------------------------------------------

ČARODĚJNICE

Na konci dubna jsme se těšili na tradiční akci - týden čarodějnic. Už od pondělka jsme plnili čarodějnické úkoly, abychom si na konci týdne vysloužili čarodějnický výuční list a mohli mít v pátek čarodějnický rej. Ve třídě se ti hemžilo čarodějnicemi a čaroději. Každý měl své jméno a a svoje vyrobené košťátko. Chodili jsme v sedmimílových botách, házeli pavouky, lítali na koštětech a ve slizu lovili diamanty. Nakonec jsme si vyrobili pořádný čarodějnický lektvar. Snad byl proti zlobení a vydrží nám do konce roku.

DUBEN

V dubnu jsme si povídali o zvířátkách a učili se znát jejich mláďátka. Pak už jsme se vrhli na velikonoční přípravy. Zaseli jsme osení, nabarvili kraslice a naučili se novou koledu. Společně jsme se šli podívat do knihovny na velikonoční výstavku. Děkujeme všem dětem a dospělákům, kteří nám svými výtvory přispěli a potěšlili nejen nás, ale i širokou veřejnost. Užíváme si jarního počasí, pozorujeme, jak se příroda mění a máme radost z našeho truhlíku, kde nám rozkvetly jarní kytičky, které jsme na podzim společně zasadili.

Noc s Andersenem

Na pátek 1. dubna se děti obzvláště těšily. Poprvé jsme se zapojili do celorepublikové akce na podporu dětského čtenářství - Noc s Andersenem. V podvečer jsme se sešli v hojném počtu 21 dětí a dvě učitelky v naší třídě, kde na nás už čekal náš školkový kocourek a připravil si pro nás spoustu zážitků. Každý si vyrobil svého kocourka a dal mu nový kabátek. Potom jsme si vyslechli pohádku o koťátkách, která jsme šli potom společně hledat na školní zahradu. Nebylo to vůbec jednoduché, koťátka si našla pěkné schovky a překvapily nás i dvě myšky, které se k nám asi zatoulaly. Jedno poslední koťátko - Pecivála- jsme museli jít dokonce hledat do sklepa a pak na půdu. Podařilo se a jako odměnu jsme našli nejenom Pecivála, ale i čokoládky a svítící náramky. Pak jsme se přesunuli zpátky do naší třídy, kde jsme se společně najedli a připravili do postýlek. Před spaním jsme si ještě promítli na starém diaprojektrou dvě pohádky a pak už jen šup do postýlek a usínali jsme u oblíbené knížky pohádek O kocouru Mikešovi. 

 


Fotogalerie třídy:

Klikněte ZDE pro všechny fotogalerie spojené s naší třídou.