Balón

Pedagogové             Martina Brožíková

                              Kristýna Perlingerová

 

 

 

 

Umístění třídy           Přední zelený pavilon

Třídní e-mail           ms.balon@seznam.cz

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Prosinec

Celý prosinec se u nás nesl v adventním duchu. Nasbírali jsme si větvičky, které jsme dozbobili dalšími dekoracemi. Takto vánočně jsme nazdobili nejen truhlík před třídou, ale i stolečky a adventní věnec, na kterém nemohli chybět čtyři adventní svíčky, které jsme postupně zapalovali. Každý den jsme odhalovali překvapení v adventním kalendáři, který nám připravil náš třídní kocourek a každý den přidal i nějaký vzkaz nebo úkol. Užili jsme si čertí den, nacvičili Mikulášskou písničku , kterou jsme zazpívali Mikulášovi, když nám přišel s anděly a čertem nadělovat. Hned druhý den pro nás měla připravený program paní knihovnice s vánoční tématikou. Odpoledne proběhla dílnička s rodiči, kde jsme zdobili svíčky. Průběžně jsme také vyráběli vánoční dřevěné ozdoby a přáníčka, kterými jsme obdarovali přátele školy. Před vánoci nás též navštívil v rámci projektového dne pán, který pro nás měl na ukázku spoustu společenských her, které nás naučil hrát a odpoledne si mohli s námi přijít zahrát i rodiče. Rodiče společně s dětmi vytvořili také vánoční dekorace, které byly vystaveny v knihovně. Od začátku listopadu jsme pilně nacvičovali hudební představení ,, Vánoční pohádka". Bylo to celkem náročné hlavně vzhledem k velké nemocnosti dětí, kdy se některé děti museli učit postupně i několik rolí a zaskočit za toho, kdo zrovna chyběl. Ale děti to moc bavilo, hlavně když přišli na řadu dekorace a kostýmy, které jsme pro děti připravily. Společně jsme pak pohádku zahráli jedno předvánoční dopoledne ostatním kamarádům ze školky a odpoledne rodičům. Děti to zvládly báječně, moc se snažily a sklidily velký potlesk a chválu. Také jsme měli pro rodiče připravené k ochutnání vanilkové rohlíčky, které jsme upekli ve školní kuchyňce. Naše besídka dále pokračovala tvořivou dílničkou a společným předvánočním hraním a posezením. V pondělí jsme si pak pouštěli lodičky, zapalovali prskavky, zpívali koledy, které jsme se učili průběžně a užívali jsme si nadílky u stromečku, který si děti také samy nazdobily. Škoda jen, že většina kamarádů onemocnělo a tak se těšíme na společnou radost z nových hraček a dárků, které si společně užijeme až v lednu. Advent jsme pak zakončili společnou procházkou do lesa ke krmelci se třídou Autíčko a s přípravnou třídou. 

Listopad 

V listopadu jsme si užívali konec podzimu. Navštívila nás paní z Rokycanského muzea s programem pro děti - Kaštánkův rok, kdy jsme společně s Kaštánkem a zvířátky zjišťovali, co vlastně zvířátka v zimě dělají a jak se na zimu připravují. Také jsme měli ve školce opravdové živé ježečky a něco nového jsme se o nich dozvěděli. Vydali jsme se s rodiči na Lampionový průvod městem. Zjistili jsme, že není drak jako drak a chystali se na první vločky se svatým Martinem. Velmi jsme si užívali pečení svatomartinských rohlíčků, o které jsme se stejně jako sv. Martin dokázali podělit. Uspořádali jsme dílničku s rodiči, kde jsme už malovali dřevěné vánoční ozdoby. V hrádecké knihovně jsme uspořádali výstavku podzimních výkresů dětí z naší školky. S podzimem jsme se rozloučili společně se Skřítkem Podzimníčkem a uspořádali rej. Většina rodičů s dětmi se účastnila naší další tvořivé výzvy a vyráběla společně s dětmi broučky, které jsme pak šli s dětmi uspat do lesa. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se, až na jaře zase broučky půjdeme probouzet.

Velkou radost nám udělalo nové hřiště u našeho pavilonu. Museli jsme ale pár dní trpělivě čekat než jsme ho mohli jít poprvé vyzkoušet. Už se nemůžeme dočkat počasí, které nám dovolí dosyta si ho užít.

Fotogalerie třídy:

Klikněte ZDE pro všechny fotogalerie spojené s naší třídou.