Balón

Kristýna Perlingerová

Umístění třídy           Přední zelený pavilon

Třídní e-mail           ms.balon@seznam.cz

--------------------------------------------------------------------------------------------------

VÝLET DO PŘÍKOSIC

Začátkem června jsme vyrazili mašinkou na výlet do Příkosic, už to byl pro mnohé zážitek. První naše zastávka byla na Farmě, kde nám paní majitelka ukázala jak zvířátka bydlí a jak se o ně starat. Vyšechno jsme si vyzkoušeli. Dokonce jsme si mohli prohlédnout dvoudenní hříbátko. Krmili jsme kozy, stlali zvířátkům slámu, hřebelcovali jsme poníka, který nás potom za to povozil. Nakonec jsme hledali podkovu pro štěstí. Potom už na nás čekali místní hasiči, aby nám ukázali svoje auta a vybavení. Prohlédli jsme si i místní klub modelářů. Děkujeme všem, kteří se nám věnovali a umožnili nám návštěvu.

KVĚTEN

Květen byl pro nás plný zážitků. V Kulturním domě jsme shlédli představení Honzy Krejčíka. Školku navštívil pán s živými dravci a jinými ptáky. Mohli jsme si na ně sáhnout a vzít si je na ruku. Dále jsme shlédli dvě divadla s pohádkou. Pozvali jsme rodiče na kutilskou dílničku, kde jsme pracovali se dřevem, zkoušeli novou vrtačku a používat kladívka. Další odpoledne jsme strávili společně s rodiči a ostatní,i kamarády na školní zahradě , kde byl připraven zábavný hudební program s Inkou Rybářovou. Jednou týdně vyrážíme na ,,Školku v přírodě " - výpravy do přírody a blízkého okolí, kde si užíváme přírody, kamarádů a poznáváme okolí našeho městečka. Fotili jsme se společně s kamarády nejen na tablo. Prvního června jsme pak oslavili MDD s naší policií. Děkujeme jim, že nám přivezli ukázat jejich techniku, povídali si s námi o jejich práci, ale i o bezpečnosti a podarovali nás dárečky.

ČARODĚJNICE

Na konci dubna jsme se těšili na tradiční akci - týden čarodějnic. Už od pondělka jsme plnili čarodějnické úkoly, abychom si na konci týdne vysloužili čarodějnický výuční list a mohli mít v pátek čarodějnický rej. Ve třídě se ti hemžilo čarodějnicemi a čaroději. Každý měl své jméno a a svoje vyrobené košťátko. Chodili jsme v sedmimílových botách, házeli pavouky, lítali na koštětech a ve slizu lovili diamanty. Nakonec jsme si vyrobili pořádný čarodějnický lektvar. Snad byl proti zlobení a vydrží nám do konce roku.

DUBEN

V dubnu jsme si povídali o zvířátkách a učili se znát jejich mláďátka. Pak už jsme se vrhli na velikonoční přípravy. Zaseli jsme osení, nabarvili kraslice a naučili se novou koledu. Společně jsme se šli podívat do knihovny na velikonoční výstavku. Děkujeme všem dětem a dospělákům, kteří nám svými výtvory přispěli a potěšlili nejen nás, ale i širokou veřejnost. Užíváme si jarního počasí, pozorujeme, jak se příroda mění a máme radost z našeho truhlíku, kde nám rozkvetly jarní kytičky, které jsme na podzim společně zasadili.

Fotogalerie třídy:

Klikněte ZDE pro všechny fotogalerie spojené s naší třídou.