Autíčko

Třídní e-mail                    ms.auticko@seznam.cz

________________________________________________________________

Červen v Autíčku

K mezinárodnímu dni dětí nám policie ČR připravila na zahradě ve školce naučný program o bezpečnosti. Děti si mohly prohlédnout a sednout do policejního vozu a do čtyřkolky. Někdo si vyzkoušel i policejní helmu a k vidění byly i policejní pouta a obušek. Paní policistka pro děti připravila odměnu. Tento měsíc jsme se také poznávali dopravní prostředky, následoval týden na téma „Kapka vody“. Zjišťovali jsme k čemu všemu vodu potřebujeme. Jakou vodu známe a kdo žije ve vodě. 16. června jsme s dětmi vyrazili na školní výlet. Jeli jsme vláčkem do Rokycan a městskou dopravou do hvězdárny. Zde byl pro děti připravený speciální pořad, jehož součástí byla astronomická pohádka o nebeských tělesech a ukázka vybraných souhvězdí, Měsíce i planet. Dalekohledem se děti koukaly na komín města Hrádek. Zpět do školky jsme šli pěšky po cyklostezce. Na závěr jsme si všichni dali zaslouženou studenou odměnu. Koncem měsíce jsme si povídali o létě a kam pojedeme na prázdniny. Také nás navštívilo divadlo Kolem. Při pobytu venku jsme se fotili na tablo, které je k vidění u městské knihovny. 30. 6 2022 se v naší třídě Autíčko konalo vyřazení předškoláků. Byl to dojemný a nezapomenutelný zážitek.

Květen v Autíčku

Začátkem května jsme si povídali o maminkách. Jak vypadá? Co by jí mohlo udělat radost? Jak se pozná maminka?... Děti měly možnost svoji maminku nakreslit podle svých představ. Vyráběly pro své maminky dárečky. Pro maminky jsme také uspořádali besídku. Když nastal den „D“ byla ve třídě trošku nervozita, ale to k tomu patří😊. Největší radost dětem udělalo to, že mohly svoji maminku vyzvat k tanci. Plamínky v dětských očičkách a úsměv na každé tváři nás opravdu velice potěšil. Další téma bylo zvířátka. Děti získaly poznatky o životě a přírodě. Poznávaly hospodářská a cizokrajná zvířátka a jejich mláďátka. Krásným zážitkem byla pro děti přehlídka ptactva na zahradě mateřské školy a divadelní představení Honzy Krejčíka „Kaťaťákova abeceda slušného chování“, které se uskutečnilo v domě kultury i pro veřejnost. Navštívilo nás ve školce i divadlo KK a divadlo MÚZA. Také za námi přijel pan fotograf, abychom měli památku na všechny kamarády. Pohybově se mohou děti vyřádit každé úterý v plaveckém bazénu v Rokycanech a také stále každé pondělí navštěvujeme dopravní hřiště. Samozřejmě jsme si udělali čas na program v knihovně a při té příležitosti jsme si zapůjčili mnoho knih o zvířátkách. Zúčastnili jsme se soutěže „Voldušská kaňka“ na téma „V knize se objevila kaňka“. S lexikonem kouzel, který jsme společně s dětmi vyrobili jsme se v kolektivní práci umístili na krásném druhém místě.

Fotogalerie třídy:

Klikněte ZDE pro všechny fotogalerie spojené s naší třídou.

Nejnovější fotogalerie: