Autíčko

Umístění třídy                   Stará budova dole

Třídní e-mail                    ms.auticko@seznam.cz

________________________________________________________________

Velikonoce a slet čarodějnic v Autíčku

Začátkem měsíce jsme se zaměřili na téma „Malované vajíčko“.  Povídali jsme si o tradici Velikonoc, jaké známe zvyky a připomněli jsme si symboly Velikonoc. Děti sázely osení a vyrobily si do něj zápich velikonočního zajíčka, malované vajíčko. Dále se pustily do výroby kuřátka. Z naší keramické dílny si domu odnesly velikonočního zajíčka. Děti potěšila velikonoční nadílka ze školní jídelny. 13. 4. 2022 jsme měli v naší třídě žlutý a hnědý barevný den. Děti měly oblečení v těchto barvách a na hlavě čelenku žlutou – kuřátka, hnědou – zajíčci. Další téma bylo „Planeta Země“. Povídali jsme si o planetách, vesmíru, a nezapomněli jsme ani na Den Země. Vyrazili jsme do lesoparku sbírat odpadky a připomněli jsme si, že je velice důležité odpad třídit. Navštívilo nás i divadlo s představením „Kamarád nad zlato“. Tento měsíc si děti vyzkoušely jízdu na odrážedlech na dopravním hřišti. 26. 4. byl zahájen předplavecký výcvik v plaveckém bazénu v Rokycanech. Vyvrcholením byl u nás slet čarodějů a čarodějnic. Celý týden děti plnily úkoly, aby nasbíraly přísady do elixíru mládí pro čarodějnici Agátu. V pátek vařily z lexikonu kouzel čarovný lektvar, naučily se čarovat, měly možnost plnit různé úkoly a nechyběl ani čarodějnický rej s tanečkem a let na koštěti. Před MŠ jsme společnými silami ozdobili Májku barevnými fáborky.

Pohádkový březen

V průběhu měsíce jsme se zaměřili na téma „Z pohádky do pohádky“. Pohádku O červené Karkulce mnoho dětí zná, proto jsme si společně s dětmi vyzkoušeli dramatizaci s převleky. Další týden na nás čekaly večerníčkové pohádky. Děti nám pověděly, jaké pohádky z večerníčků mají nejraději (Křemílek a Vochomůrka, Krteček, Káťa a Škubánek,..). Velice nás překvapilo, že spousta dětí pohádkové postavy z večerníčků neznala. Březen je měsícem knihy, proto jsme se zaměřili na četbu a prohlížení knih. Také je prvním jarním měsícem. Proto nás tento měsíc doprovázelo probouzení přírody. Při pobytu venku jsme pozorovali, jak sluníčko postupně vytahuje první sněženky, krokusy a další kytičky. Na stromech začínají růst pupeny a vrací se k nám ptáčci z teplých krajin. Postupně roztály všechny zamrzlé louže a pobyt venku nám zpříjemňují sluneční paprsky. V naší třídě jsme přivítali první jarní den červeným dnem (všichni jsme měli oblečení v červené barvě). Také nás navštívilo divadlo Múza s divadelním představením „O Sněhurce“ a divadlo Nána se Slepičí pohádkou. V březnu měly děti možnost fotografování s jarní tématikou. Koncem měsíce naše třída navštívila prvňáčky v základní škole a jako každý měsíc jsme s dětmi zavítali i do knihovny.

Fotogalerie třídy:

Klikněte ZDE pro všechny fotogalerie spojené s naší třídou.

Nejnovější fotogalerie: