Autíčko

Pedagogové                     Vladislava Břindová - vedoucí učitelka

                                      Eva Žáková

                                         Jiřina Pilařová - asistent pedagoga

                                       

                                       


Umístění třídy                   Stará budova dole

Třídní e-mail                    ms.auticko@seznam.cz

________________________________________________________________

 

Únor v Autíčku

 

Začátkem února jsme si povídali o lidském těle, jaké známe orgány. Říkali jsme si, jaké známe nemoci, co je to bacil. Všichni jsme zjistili, proč je dobré do jídelníčku zařadit ovoce a zeleninu. V průběhu dalšího týdne jsme se zaměřili na pohádky z večerníčků. Děti poznávaly večerníčkové postavy.  Také jsme skládali čepičky z papíru. Následně jsme navázali na téma „Z pohádky do pohádky“. V průběhu týdne jsme si vyrobili perníkovou chaloupku, ježibabu a Jenička s Mařenkou. 15. 2. jsme jeli autobusem do Techmanie v Plzni, kde byl pro děti připravený školní program „Barvy kolem nás“. Poté jsme se podívali do několika expozic a vyzkoušeli si v nich různé aktivity. Nezapomněli jsme zajít do knihovny, kde jsme si zapůjčili pohádkové knihy. 20. 2. byla u nás ve třídě akce „Mámo, táto pojď si hrát, kde si rodiče a prarodiče mohli s dětmi zahrát různé hry. Také jsme si zašli zacvičit s dětmi z přípravné třídy do tělocvičny v ZŠ. Koncem měsíce jsme si společně povídali o tom, že o masopustu se lidé veselí, zpívají, hodují a chodí se v průvodu v karnevalových maskách. Na závěr týdne na nás čekal karnevalový rej. V tento den jsme společně tančili a plnili různé úkoly. Za odměnu si děti domu odnesly diplom a malé drobnosti. Také k nám přijelo divadlo Kolem a divadlo Nána.

 

 

Leden v Autíčku

 Rozloučení s vánočními svátky jsme završili oslavou Tří králů.

Přesto, že nám paní Zima sníh neposlala, přivítali jsme zimní období v naší třídě bílým dnem. Tento den jsme všichni dorazili v bílém oblečení. Děti si při příchodu vyrobily čelenku z vloček.

Dále jsme poznávali různé zimní sporty a některé z nich jsme si vyzkoušeli. Smyslů máme pět, poznáváme svět – bylo naše další téma. Učili jsme se, jak vypadá naše tělo a co dělat proto, abychom byli zdraví.

Jak poznat a postarat se o ptáčky v zimě nám přišla ukázat paní z muzea s programem „Ptáčci na krmítku“. Pro předškoláky z naší třídy se uskutečnil screening školní připravenosti. Navštívilo nás divadlo KOLEM a divadlo MÚZA. Na konci měsíce jsme si šli zacvičit do tělocvičny v ZŠ.

 

 

Fotogalerie třídy:

Klikněte ZDE pro všechny fotogalerie spojené s naší třídou.

Nejnovější fotogalerie: