ZŠ - Návštěva Werichovy vily

Zveřejněno: 11. 10. 2021, zapsal: Ha­na Vi­mro­vá, přečteno: 54x

Návštěva Werichovy vily v Praze

Dne 7. října jsme se se žáky osmých tříd naší školy vydali na výlet do Prahy, hlavním cílem byla Werichova vila na Kampě. Cesta vlakem nám rychle utekla a my jsme se zanedlouho ocitli v Praze. Čekala nás asi čtyřkilometrová pěší trasa směrem ke Karlovu mostu a poté na Kampu, kde se Werichova vila nachází. Pan průvodce nás seznámil s osobností Jana Wericha a provedl celým domem od sklepení až na půdu, kde se dnes pořádají různá herecká vystoupení nebo koncerty. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o Werichovi a Osvobozeném divadle a prohlédli si řadu dobových předmětů, z nichž většina patřila právě panu Werichovi a jeho rodině. Kukátkem jsme mohli nahlédnout do Werichovy spižírny, která byla vždy plná dobrého jídla. Zaujalo nás i Holanerium – maličká místnost s výhledem na romantickou Čertovku. Zde jsme si mohli pohrát se slovy na magnetické tabuli a skládat vlastní verše. Prohlídka byla zakončená ve sklepě, kde nás překvapila obrovská postava Golema. Kromě programu ve Werichově vile jsme zhlédli řadu známých míst a historických staveb v Praze, jako například Lennonovu zeď, Staroměstské náměstí, Stavovské divadlo, Karolinum, Jeruzalémskou synagogu, sochu svatého Václava na Václavském náměstí a další.

                  Mgr. R. Štěrbová, Mgr. L. Králová

A jaké byly postřehy některých žáků? Posuďte sami:

Ve Werichově vile byl moc hezký Golem, svítivý strop a bavilo nás skládání vět. Moc se nám líbil Candy shop, kde jsme si koupili sladké bonbony. (Gábina, Natálka, Daniela)

V Praze se nám líbila sportovní auta, která tam jezdila, zaujala nás i hezky barevná Jeruzalémská synagoga, kříže na Staroměstském náměstí, které označovaly popravu 27 českých pánů. Nelíbil se nám hluk na Václavském náměstí. (Lojza a Jirka)

Líbila se nám Lennonova zeď a Karlův most. Ve Werichově vile byla hezká pracovna a zajímavé obrázky na zdi. (Adam a Tomáš)

Zaujala mě Lennonova zeď, Prašná brána a ve vile pohodlné gauče, Golem a tajné dveře s kukátkem do spižírny. (David)

Werichova vila je zajímavé místo a jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět hodně zajímavých věcí. (Nikola)

Líbil se mně Karlův most a orloj. Ve Werichově vile mě zaujal strop ze světel, zajímavé byly úryvky divadelních her, které jsme si mohli pustit do sluchátek, pěkné bylo pódium na půdě. (Valentýna)

Ve Werichově vile se nám nejvíce líbila jeho pracovna a zaujalo nás vyprávění o životě Jana Wericha. (Honza, Lukáš)