ZŠ - Adaptační kurz

Zveřejněno: 9. 9. 2020, zapsal: Ha­na Vi­mro­vá, přečteno: 75x

Na začátku září se šestá a sedmá třída zúčastnila adaptačního výjezdu finančně podpořeného z dotací Plzeňského kraje. Vzhledem k nastalé epidemiologické situaci jsme byli nuceni pozměnit původní plán a s každou třídou zvlášť realizovat program.

Žáci šesté třídy společně se svým třídním učitelem se vydali hledat poklad do lesů v okolí Mirošova, kde byly připraveny úkoly. Cílem bylo nastavit pravidla třídy, seznámit se navzájem a naučit se komunikovat a spolupracovat mezi sebou.

Sedmá třída se vydala do Kornatic, kde za pomoci PPP Rokycany, na místním hřišti absolvovala aktivity podporující soudržnost a práci v kolektivu. Děti se přeci jen dlouhou dobu v karanténě vzájemně neviděly, kontakt byl omezený. Všichni se shodli na tom, že jim vazby na ostatní scházely a jsou rádi, že se zase mohou setkávat.

Projekt Adaptační kurz se obecně setkal s pozitivními ohlasy a žáci jsou nadšeni a připraveni na náročný začátek školního roku.