Mladí literáti tentokrát ´NA LOUCE´

Zveřejněno: 26. 5. 2019, zapsal: Ha­na Vi­mro­vá, přečteno: 125x

Čtvrteční odpoledne patřilo v Hrádku u Rokycan mladým nadějným spisovatelům a spisovatelkám. Konal se totiž další ročník literární soutěže Šuplíček, tentokrát na téma Louka.

Od ledna žáci vytvářeli nezapomenutelné luční příběhy - dobrodružné, fantasy i romantické. Mladší tvůrci se ukázali býti originálními básníky, když ve svých poemách obdivovali luční kvítí i drobné zvířectvo. Ti nejlepší byli vybráni svými učiteli a strávili 23. květen v klubovně kulturního domu, kde si pro ně krásné kulturní odpoledne připravila paní učitelka Mgr. Helena Veverková.

Šuplíčku se také účastnila jako čestný host bývalá paní učitelka hrádecké školy Mgr. Hana Janková, která stála u zrodu celé soutěže před dvaceti sedmi lety.

Dvanáct žáků, kteří vytvořili nejoriginálnější práce, se na konci akce podepsalo na šuplíček Toničku. Všichni účastníci si domů odnesli pamětní list, barevnou klíčenku a dáreček.