Den s armádou

Zveřejněno: 7. 6. 2017, zapsal: Jarmila Nešporová, přečteno: 991x

    7. červen byl na naší škole věnován Přípravě občana k obraně státu, laicky řečeno - branné výchově. Školu opět navštívil 73. tankový prapor sedmé mechanizované brigády z Přáslavic a též vojáci 13. dělostřeleckého pluku 132. dělostřeleckého oddílu z Jinců.
         A jaký byl program? Stručně a jasně - vojenský. Žáci viděli ukázku ručních zbraní i vojenské výbavy vojáka. Byly jim ukázány prostředky individuální ochrany proti zbraním hromadného ničení. Velmi zajímavá byla pro všechny přednáška ze zdravovědy a též ženijní příprava. V tělocvičně si pak každý "dal do těla" na stanovišti, které bylo věnované lezení, překonávání překážek i sebeobraně.
         Všem žákům i učitelům se tajil dech při závěrečné ukázce boje z blízka MUSADO.
         Touto cestou bychom chtěli poděkovat panu učiteli Janovci, který celý den připravil, a též všem vojákům, kteří se velmi ochotně věnovali všem našim žákům základní i mateřské školy.