Osmáci a deváťáci navštívili závody Bohemia sekt

Zveřejněno: 21. 5. 2017, zapsal: Jarmila Nešporová, přečteno: 690x
Exkurze do závodu Bohemia sekt  8

Víte, že první staroplzenecký šumivý sekt byl slavnostně otevřen v květnu roku 1945 a jmenoval se dle americké stíhačky Black widow? My už to víme! 12. května se totiž žáci osmé a deváté třídy vydali na jednu z nezapomenutelných exkurzí, cílem byly závody Bohemia sekt ve Starém Plzenci. Exkurze to nebyla ledajaká. Všichni nejdříve zhlédli krátké pětiminutové video, které bylo věnováno stručné historii závodu. Pak si prohlédli výrobnu, chladírnu, stáčírnu i balírnu sektu. Ohromeni byli chladnými sklepy i nádrží o objemu jeden milion litrů, která uchovává cuvée, což je vinný základ výroby sektu. Díky milým průvodcům se exkurze stala jednou z nejzajímavějších prohlídek vůbec.
Zpáteční cesta měla ještě krátkou zastávku na Kozlu. Všichni si odpočinuli v krásných zahradách zámku, občerstvili se v místní cukrárně a prošli krátkou a též vtipnou stezkou odvahy, na jejímž konci čekala sladká odměna. Fotky naleznete ve fotogalerii.