Mašinka

Umístění třídy Zadní žlutý pavilon

Třídní e-mail                                    ms.masinka@seznam.cz

Prosinec

V měsíci prosinec jsme se dočkali Mikuláše s čertem a andělem - přivítali jsme ho trochu s pláčem, ale i s básničkou, za odměnu děti dostaly sladkosti a ovoce, pro p. uč. i kouzelné uhlí. Oslavili jsme narozeniny Adámka Kočího - děti si odnesly bonbónky domů. Ozdobili jsme si vánočně třídu a vyráběli jsme přáníčka a vánoční stromečky ze šišek. S dětmi jsme navštívili zvířátka v lese a donesli jsme jim suchý chléb a jablíčka. Nakonec jsme se dočkali Ježíška a našli pod stromečkem plno dárků. Každý den děti našly nějakou sladkosta drobnost v adventním pytlíčku ( tímto děkuji rodičům za spolupráci a donesení sladkostí - vzhledem k menšímu počtu dětí - vše co zbylo děti dostanou po Novém roce). Přejeme Vám všem krásného Ježíška a snad lepší Nový rok.

LISTOPAD

Také v  měsíci listopadu se opakovala situace jako v měsíci říjnu. Do MŠ chodilo málo dětí, byla vysoklá nemocnost. I v malém počtu dět jsme zvládli lampionový průvod

- s vysokým počtem veřejnosti.

Na oslavu sv. Martina jsme vyráběli s dětmi koníky i podkovičky.

Rozloučili jsme se s podzimem + uskutečněli jsme rej v převlecích za skřítky ,,Podzimníčky".

Oslavili jsme narozeniny Natálky Floriánové - děkujeme mamince za zdravé mlsání.

Oslavili jsme narozeniny Vandičky Lukašíkové s překvapením pro děti.

Všichni s dětmi se již těšíme na Mikuláše a čerta. i když se i trošku bojíme...

Vzhledem k epidemilogické situaci se dílnička s rodiči nekonala.

ŘÍJEN

V měsíci říjnu bylo ve třídě Mašince velmi málo dětí. Všechny děti se postupně vystřídaly s rýmou a kašlem. Přes všechny tyto překážky jsme stačili oslavit narozeniny Michálka Tofta. Všichni jsme si pochutnali na výborném dortu. Navštívilo nás Divadlo Múza s pohádkou O papírovém drakovi. Děti samy vyrobily draky, které se jim moc povedly. Pozorovali jsme podzimní přírodu a užívali poslední sluníčko. Také jsme měli dílničku s rodiči, kde jsme si vyrobili podzimní květináčky.Bohužel s velmi malou účastí rodičů.

Fotogalerie třídy:

Klikněte ZDE pro všechny fotogalerie spojené s naší třídou.

Nejnovější fotogalerie: