Charakteristika  mateřské školy:

Mateřská škola má čtyři třídy s celodenním provozem.K 30.9.2018 bylo zapsáno 96 dětí.Součástí MŠ je školní jídelna.

Vnitřní podmínky naší mateřské školy:

• kvalifikovaný personál
  • dobrá vybavenost hračkami a pomůckami
  • pedagogové se každoročně vzdělávají – PC Plzeň
  • velká zahrada
  • čistička vzduchu na každé třídě
  • výhodné umístění budovy mateřské školy
  • nadstandardní aktivity pro děti

Nabídka školy:

• možnost rodičů strávit první adaptační dny se svým dítětem
  • kroužek angličtiny pro předškoláky
  • návštěvy keramické dílny
  • pod vedením Mgr.Černé (tel.: 607 545 507 ) a Mgr.Štainiglové ( tel. :603 893 340  )- Rokycany a PhDr.Bc.Gruberové Ph.D. ( tel..: 737 103 565) - Plzeň , provádějí učitelky ve třídách nápravu řeči
  • oslavy svátků a narozenin
  • dle aktuálních nabídek – návštěvy divadelních a filmových představení

Organizace vzdělávání:

Vzdělávání je uskutečňováno ve všech činnostech, které se v průběhu dne vyskytnou, vyváženým poměrem spontánních a řízených aktivit. Specifickou formu představuje didakticky zacílená činnost, ve které pedagog naplňuje konkrétní vzdělávací cíle formou záměrného i spontánního učení. Toto učení zakládáme na aktivní účasti dítěte,založené na smyslovém vnímání, prožitkovém a kooperativním učení. Preferujeme metody a formy,  které respektují specifika předškolního vzdělávání. Součástí vzdělávání jsou akce školní i mimoškolní, které cíleně doplňují, obohacují a zpestřují vzdělávací proces s dětmi. Značný přísun pro rozvoj osobnosti dítěte má spolupráce s nejrůznějšími institucemi a organizacemi.Vzdělávání dětí v mateřské škole realizujeme prostřednictvím TVP PV, který je zpracován v návaznosti na ŠVP PV.

Tradice a zvyky v naší MŠ:

• Oslavy svátků a narozenin
  • Čert a Mikuláš přináší vánoční čas