Balón

Pedagogové             

                              Bc. Kateřina Svobodová

                              Martina Brožíková

                              Jiřina Pilařová - asistent pedagoga 

 

 

Umístění třídy           Přední zelený pavilon

Třídní e-mail           ms.balon@seznam.cz

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Adventní čas

Čekání na vánoce jsme si krátili pečením a zdobením perníčků, užili jsme si prvního sněhu, nezapomněli jsme ani na zvířátka, kterým jsme odnesli do lesa dobroty - děkujeme rodičům za spolupráci. Školkový kocourek si pro nás na každý den přichystal překvapení do adventního kalendáře. Vytvořili jsme si  Betlém a připomněli příběh o narození Ježíška. Společně jsme tvořili adventní věnec, který jsme si každý den zapálili a zpívali u něj koledy. Pak jsme se už dali do zdobení vánočního stromečku a připomněli si vánoční zvyky - posílali lodičky, zapálili prskavky, zpívali koledy  a rozkrajovali jablíčka. V pátek jsme si společně s kamarády zazpívali koledy a řekli básničky u stromečku a pak nám Ježíšek nadělil do školky nové hračky. 

Čerti a Mikuláš

Užili jsme si týden s knihou ,,O čertovi" spisovatele a malíře Pavla Čecha - rozvíjeli jsme předčtenářskou gramotnost. Děti si zahráli na peklíčko a v pátek nám přišel nadělovat opravdový čert, Mikuláš i anděl.

Listopad

U nás se stále něco děje ...viz. fotogalerie Balón - Listopad

 

 

Skřítek Podzimníček

Společnou oslavou skřítka Podzimníčka jsme zakončili prožité období podzimu. Pořádně jsme se na to připravili : napekli jsme cukroví a přestrojili jsme se do podzimních kostýmů, nazdobili jsme si třídu, tančili a vzpomínali na to, co všechno jsme se o podzimu naučili. 

 

Podzimní stezka školkového kocourka

Náš třídní maskot školkový kocourek si pro děti a jejich rodiče připravil zábavnou stezku na zahradě naší školky. I přes nepříznivou předpověď počasí jsme se odpoledne setkali ve školce v hojném počtu , společně jsme si užili odpoledne a i počasí nám nakonec přálo. Děti si odnesly nejen malou odměnu , ale paní kuchařky nám připravily i výbornou buchtu a čaj. Děkujeme rodičům za účast a těšíme se zase někdy příště...


 

 


Fotogalerie třídy:

Klikněte ZDE pro všechny fotogalerie spojené s naší třídou.