Autíčko

Třídní e-mail                    ms.auticko@seznam.cz

________________________________________________________________

Prosinec

Prosinec nám přinesl adventní čas, ke kterému patří i návštěva Mikuláše s čertem a andělem. Mikulášská nadílka u nás byla již 3. 12. 2021. S dětmi jsme si povídali o tom, jak Mikuláš, anděl a čert vypadá. Zjišťovali jsme jaké mají vlastnosti a naším cílem bylo rozpoznat dobro a zlo. Tento den byl v pekelném Autíčku plný malých čertíků a čertic, protože všechny děti dorazily v čertím kostýmu. Děti měly pro Mikuláše připravené písničky a básničky. Některým dětem čert pohrozil, aby se nad svým chováním trošičku zamyslely.                                          Ve třídě máme adventní věnec, na kterém zapalujeme každé pondělí svíčky. Hernu nám rozzářil vánoční stromeček, pod kterým jsme našli nové hračky do školky. V pytlíčkách na krbu máme na každý den nějaké malé překvapení.

V naší keramické dílně jsme se společně pustili do výroby něžných andílků, které zdobí hvězdička na čele. Pro rodiče jsme připravili malé dárečky. Také jsme si zahráli na pekaře a pekařky a následně jsme upekli vánoční cukroví, které nám všem velice chutnalo. Pro zvířátka z lesa, které se neukládají k zimnímu spánku, jsme nachystali jablíčka a mrkvičku. Společně jsme si udělali vycházku do lesa, kam jsme jim tyto pochutiny připevnili na stromeček, aby si mohly dát nějakou tu dobrotu.

Před návratem do školky jsme zvířátkům zazpívali vánoční koledu.

Listopad

V listopadu jsme společně s dětmi navštívili knihovnu, kde pro děti paní knihovnice připravila krásný program. Děti představovaly vagonky a paní knihovnice mašinku, společně všichni projížděli celou knihovnu a vždy byla zastávka v některém úseku např. dětské knihy, naučné knihy a další. Dětem se ukázka knihovny moc líbila a každý si na závěr vypůjčil do školky knihu. Při venkovním

pobytu jsme se zastavili s dětmi na dětském hřišti, kde jsme vyráběli draka z přírodnin. Také naše třída Autíčko byla plná létajících draků, které spolu s dětmi vyrobili rodiče. Vánoční keramiky se zúčastnilo se 8 rodin a byl to moc příjemný a pohodový podvečer. Den Podzimníčka byl velice vydařený, kluci chodili v kostýmech skřítka Podzimmníčka a holčičky měly ve vlasech čelenky, šaty a sukně ozdobené květy nebo přírodninami z lesa. Společně jsme vyrobili ze dřeva a různých přírodnin dva skřítky Podzimníčky. Děti plnily různé úkoly a na závěr je čekala sladká odměna. Každý si domů odnesl medaile a diplom.

Říjen

Měsíc říjen byl v naší třídě zahájen keramickou dílnou, kde si děti vyráběly draka. Všem se výrobky moc povedly. Podzim jsme pozdravili barevným dnem, kdy děti přišly v oblečení v barvách podzimu. Odměnou jim byla čelenka s listy. Na tento měsíc byla v naší třídě vyhlášená akce – Sběr přírodnin (kaštany, žaludy), které předáváme do Záchranné stanice v Rokycanech.  Společně jsme s kamarády oslavili narozeniny a svátek, byly předány drobné dárky a zpívali jsme písničky. Přijelo za námi Divadlo Múza, které pro nás připravilo divadelní představení „O papírovém drakovi“. Naše třída se zúčastnila besedy „První pomoc“.  Ve třídě jsme se věnovali podzimním tématům, děti ochutnávaly různé druhy ovoce, vyráběly křížaly, dlabaly dýně pro podzimní výzdobu před školku MŠ. Všichni si barvou ozdobili tričko, na které namalovali „veselou dýni“. Na závěr měsíce jsme všichni společně vyrazili na dopolední procházku do lesa a k přehradě, kde jsme plnili různé úkoly. Děti poznávaly přírodniny, stromy a keře, stavěly domečky. Na posilněnou si všichni dali zdravou zeleninovou svačinku.

Fotogalerie třídy:

Klikněte ZDE pro všechny fotogalerie spojené s naší třídou.

Nejnovější fotogalerie: